NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

CERMAT zaznamenal minimální procento technických chyb u generování protokolů o výsledcích maturitní generálky

04.11.2010
Pracovníci Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání – CERMAT v průběhu dnešního dne provedl analýzu chyb, ke kterým došlo ve středu v rámci generování protokolů o výsledcích maturitní generálky žáků na školách, které se generálky zúčastnily.

Analýza ukázala, že na 24 školách z celkového počtu 1278 škol přihlášených k maturitní generálce došlo k chybě na protokolech způsobené nečitelností, tedy k technické závadě. To znamená, že z 1,4 milionu záznamových archů vykázalo technickou chybu 425 archů, což odpovídá 0,03%. Toto procento se pohybuje hluboko pod normou obvyklou při zkušebním provozu.
Na odstranění chyb tohoto typu se intenzivně pracuje. Budou odstraněny ještě dnes a školy dostanou k dispozici opravené protokoly.

Vlivem chybného zápisu ze strany hodnotitelů zůstalo nevyhodnoceno 895 písemných prací. K řešení tohoto problému dochází po dohodě s řediteli jednotlivých škol. Velká většina uznala pochybení na straně školy a bude jej řešit ve vlastní režii. Žádosti škol o zanesení výsledků do centrální databáze budou řešit pracovníci CERMATu individuálně v co nejkratším termínu.

Míra chyb, které analýza prokázala, neovlivní zveřejněná čísla o výsledcích zkoušek u Maturitní generálky MAG´10. Po vyhodnocení všech informací budou nastaveny dodatečné kontrolní mechanismy, které zabrání opakování chyb u ostré maturitní zkoušky v roce 2011.