NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Hodnocení nepovinné zkoušky bude součástí vysvědčení a maturitního protokolu

25.03.2011

Hodnocení výkonu žáka u nepovinné zkoušky, kterou si řada maturantů zvolila jako doplnění portfolia k povinným a volitelným zkouškám společné části maturity, bude součástí maturitního vysvědčení a protokolu o výsledcích společné části maturitní zkoušky. Vyplývá to z novely vyhlášky o maturitní zkoušce, která nedávno vstoupila v platnost. Výsledek ale nemá vliv na celkový úspěch žáků u maturity a nebude ani započítán do průměrného hodnocení.

„Našim původním záměrem bylo získat pro nepovinnou zkoušku výjimku, aby případný neúspěch maturanta u nepovinné zkoušky nebyl na vysvědčení vůbec zaznamenán. Legislativní rada vlády ale tuto výjimku nedoporučila a my jsme její doporučení respektovali,“ uvedl ředitel CERMATu Pavel Zelený. Podle jeho slov se ale jedná pouze o kosmetickou úpravu podoby vysvědčení a maturitního protokolu. „Na to, zda a jakým způsobem žák u maturitní zkoušky uspěl či nikoli, nemá tato skutečnost žádný vliv,“ zdůraznil ředitel Zelený.

V praxi to znamená, že v případě, kdy žák vykoná nepovinnou zkoušku neúspěšně nebo bude mít neomluvenou neúčast na zkoušce, bude mít na vysvědčení uvedeno hodnocení 5 – nedostatečný, a v protokolu o výsledcích společné části maturitní zkoušky bude zapsána 0.