NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Ilustrační testy k maturitní zkoušce v roce 2015

10.11.2014

Nejpozději 1. prosince 2014 musí maturanti odevzdat závaznou přihlášku k jarnímu zkušebnímu období maturitní zkoušky 2015. V rámci společné části maturitní zkoušky se budou rozhodovat, zda si vedle českého jazyka a literatury zvolí povinnou zkoušku z matematiky nebo cizího jazyka. Nejen pro ty, kteří si ještě nejsou jistí, jakou možnost zvolit, připravilo Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání ilustrační testy, které mohou být pro rozhodování dobrou pomůckou.

Ilustrační testy jsou v souladu s katalogy požadavků k maturitní zkoušce a Centrum je začátkem listopadu poskytlo školám, které je mohly využít již v rámci výuky. Nyní jsou ilustrační testy zveřejněny prostřednictvím oficiálního webového profilu maturitní zkoušky. Zároveň se zveřejněním je nutné připomenout, že, že ilustrační testy po obsahové stránce neodpovídají „ostrým“ maturitním testům a nemohou tak sloužit jako jediný zdroj přípravy k maturitní zkoušce. Jediným relevantním zdrojem informací o obsahu samotných zkoušek jsou ze zákona katalogy požadavků ke zkouškám společné části maturitní zkoušky.

Centrum připravuje také ilustrační test z českého jazyka a literatury, který bude zde na stránkách zveřejněn 18. listopadu 2014.

Ilustrační testy naleznete v záložce Testy a zadání.