NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Ministerský audit: Hospodaření CERMATu je v pořádku

12.05.2011
Audit provedený Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve věci nakládání s evropskými finančními prostředky, který v březnu letošního roku proběhl v CZVV – CERMAT, potvrdil dobré hospodaření CERMATu.

Cílem auditu bylo především ověřit, zda operace s finančními prostředky Evropského sociálního fondu (ESF) splňují kritéria pro operační program, vykázané výdaje souhlasí s účetními záznamy a jsou v souladu s předpisy evropské i české legislativy.

Audit odhalil pouze několik drobných administrativních pochybení, jejichž významnost byla klasifikována jako „nízká“ a v tuto chvíli jsou již odstraněny. Ani v jediném případě ale podle závěru auditu nedošlo k nesrovnalostem v hospodaření ze strany CERMATu.

„Závěr auditu nás v žádném ohledu nepřekvapil, předpokládali jsme jej. Hospodaření s finančními prostředky ať už z ESF nebo ze státního rozpočtu podléhá velmi přísné interní kontrole, o všech operacích navíc pravidelně informujeme příslušné odbory ministerstva školství,“ uvedl ředitel CZVV – CERMAT Pavel Zelený.


Petr Habáň
tiskový mluvčí