NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Ministr: Technické chyby maturity máme vychytané

02.05.2011

Právě dnes začala ústní část státních maturitních zkoušek. Na pravidelné tiskové konferenci se zástupci MŠMT vyjadřovali k aktuálním otázkám kolem maturit.

Praha, 2. května 2011 - K nedávno proběhlé technické generálce Josef Dobeš řekl: "Všechny datové digitalizační terminály jsou zapojeny a technické chyby máme vychytané, to je v tuto chvíli podstatné." Ministr také připomněl, že na hladký průběh státních maturit dohlédne na určitém procentu škol Česká školní inspekce. Neznamená to, že se jedná vždy o školy problémové. Některé z nich si inspekce vytipuje náhodně.

Na otázku, zda se výsledky ústní zkoušky dozví žáci okamžitě, odpověděl ředitel organizace Cermat Pavel Zelený: "Ano, dozvědí se je hned. Ti, kteří nesplní určitou hranici pro úspěšné absolvování ústní zkoušky, už potom nepůjdou do té písemné." Dodal, že výsledky ústní části se stejně jako u písemné odešlou přes datový digitalizační terminál do Cermatu.

Novináře pak Pavel Zelený seznámil s aktuálními čísly týkajícími se státních maturit. Naleznete je v přiložené prezentaci.

Ke stažení: