NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Ministr vylosoval výherce druhého kola žákovské soutěže

28.04.2011

Více než 15 000 žáků 3. a 4. ročníků středních škol a odborných učilišť z celé České republiky se utkalo v druhém kole maturitní soutěže, kterou koncem ledna tohoto roku vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání – CERMAT. Soutěž byla ukončena dne 8. dubna. Šťastné výherce dnes vylosoval ministr Josef Dobeš. „Těší mě zájem žáků o soutěž, věřím, že jim to pomůže i při úspěšném složení ostré maturitní zkoušky,“ řekl po losování ministr Dobeš.

Cílem soutěže, která byla rozdělena do dvou sekcí, bylo zlepšit informovanost žáků o všech úskalích souvisejících s novou podobou maturitní zkoušky a současně umožnit zejména letošním maturantům získat další zkušenost s podobou maturitních testových úloh. V sekci Co vím o nové maturitě účastníci odpovídali na otázky související s novou podobou maturitní zkoušky, v sekci Dokaž si, že umíš, pak soutěžící řešili testové úlohy z jednotlivých předmětů a úrovní obtížnosti. Vítězem prvně jmenované sekce je účastník s nejvyšším počtem bodů. V sekci Dokaž si, že umíš, byl výherce vylosován z žáků s nejvyšším počtem bodů v jednotlivých předmětech a úrovních.
Předání cen proběhne v květnovém termínu po dohodě s výherci. Ti obdrží hodnotné ceny v podobě notebooků, mobilních telefonů, digitálních fotoaparátů a flash disků.

Jména všech výherců:
a) Sekce Co vím o nové maturitě:
1. místo (vyhrává notebook ASUS): Jiří Snítil
2. místo (vyhrává mobilní telefon Nokia): Simona Jiroutová
3. místo (vyhrává digitální fotoaparát CANON): Dominika Csepcsarová
4.-13. místo (vyhrávají USB Flash Disk): Jitka Jiránková, Martin Svatoš, Kristýna Stejskalová, Markéta Hábrová, Petr Kolář, Tereza Kozubová, Lenka Benešová, Ludmila Fojtíková, Renáta Havelková, Patrik Krause

b) Sekce Dokaž si, že umíš:
1. místo (vyhrává notebook ASUS): Jana Valaškovčáková
2. místo (vyhrává mobilní telefon Nokia): Adam Augustín
3. místo (vyhrává digitální fotoaparát CANON): Kateřina Sedláčková
4.-13. místo (vyhrávají USB Flash Disk): Michal Sochorec, Denisa Malá, Natálie Tichá, Marek Zima, Veronika Jursíková, Renáta Fišerová, Jan David, Hana Vrtíková, Klára Bosáková, Lucie Kačínová