NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Ministr vylosoval výherce žákovské soutěže

20.12.2010
Více než 17 000 žáků 3. a 4. ročníků středních škol a odborných učilišť z celé České republiky se utkalo v maturitní soutěži, kterou začátkem října letošního roku vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání – CERMAT. Šťastné výherce dnes vylosoval ministr Josef Dobeš.

Cílem soutěže, která byla rozdělena do dvou sekcí, bylo zlepšit informovanost žáků o všech úskalích souvisejících s novou podobou maturitní zkoušky a současně umožnit zejména letošním maturantům získat další zkušenost s podobou maturitních testových úloh. V sekci Co vím o nové maturitě účastníci odpovídali na otázky související s novou podobou maturitní zkoušky, v sekci Dokaž si, že umíš, pak soutěžící řešili testové úlohy z jednotlivých předmětů a úrovní obtížnosti. Vítězem prvně jmenované sekce je účastník s nejvyšším počtem bodů. V sekci Dokaž si, že umíš, byli výherci vylosováni z žáků s nejvyšším počtem bodů v jednotlivých předmětech a úrovních.

„Soutěž je jedním z kroků, kterými se snažíme přiblížit novou maturitu žákům, kterých se bude týkat už v nejbližších měsících. Jsem rád, že se maturanti pustili do soutěžení s vervou a jsem přesvědčen, že soutěž byla praktickým přínosem i pro ty soutěžící, kteří nakonec na jednu z cen nedosáhli,“ uvedl ministr Josef Dobeš.

Předání cen proběhne v lednovém termínu po dohodě s výherci. Ti obdrží hodnotné ceny v podobě notebooků, mobilních telefonů, digitálních fotoaparátů a flash disků.

Jména všech výherců:
a) Sekce Co vím o nové maturitě:
1. místo (vyhrává notebook ASUS): Petar Kovač
2. místo (vyhrává mobilní telefon Nokia): Jiří Fabiánek
3. místo (vyhrává digitální fotoaparát CANON): Dana Večerková
4.-13. místo (vyhrávají USB Flash Disk): Ivana Palasová, Tomáš Felcman, Iveta Vondrášková, Lenka Benešová, Tereza Tomanová, Lenka Schindlerová, Jan Brothánek, Marek Haicl, Milan Němý, Alžběta Kolková

b) Sekce Dokaž si, že umíš:
1. místo (vyhrává notebook ASUS): Tereza Vlčková
2. místo (vyhrává mobilní telefon Nokia): Veronika Konečná
3. místo (vyhrává digitální fotoaparát CANON): Karolína Havlová
4.-13. místo (vyhrávají USB Flash Disk): Tomáš Syrový, Milan Němý, Jan Vítek, Barbora Honesová, Iveta Vondrášková, Carlos Hoerlle, Jana Gladková, Adam Augustin, Jakub Poruba, Petr Bílek