NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Ministryně Kopicová informovala poslance o stavu příprav nové maturity

27.05.2009
Na dnešním jednání výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny zopakovala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová, že v tuto chvíli nevidí důvod k dalšímu odkladu nové maturity. Poslankyně a poslance seznámila s podrobnou zprávou o stavu příprav.
 
„Pro všechny rizikové situace, které by mohly nastat, máme připravena náhradní řešení," říká ministryně. Podle jejího názoru probíhají přípravy státní maturity dobře a ve všech klíčových oblastech se postupuje podle stanoveného časového plánu. Potvrdila to i detailní zpráva, kterou Kopicová předložila poslancům.
 
„Školení managementu středních škol a konzultační semináře pro učitele jazyků probíhají od 15. května, harmonogram výběrových řízení máme podrobně stanoven, logistické zajištění je navrženo s maximálními ohledy na proveditelnost a bezpečnost. Také jsem nechala zpracovat mapu rizik - všechna budou průběžně monitorována," vypočítává ministryně.
 
Klíčová bude především maturitní generálka na podzim tohoto roku. Ministryně Kopicová v této souvislosti upozornila, že vyšla vstříc požadavkům škol a místo generálky rozdělené na dvě části (říjen měl být věnován didaktickým testům a leden příštího roku písemným pracím), nyní se vše odehraje v jediném termínu. Testování tak bude mnohem věrohodnější . „Z hlediska škol jde o administrativně a logisticky daleko jednodušší variantu. Žáci navíc získají možnost vyzkoušet si v praxi přesnou simulaci celé maturity. Je to pro ně výhodnější, než kdyby dvě části generálky od sebe dělilo několik měsíců," vysvětluje Kopicová.
 
„Nová maturita bude explicitně obsažena ve vládním prohlášení. Pokračování v přípravách zkoušky tak, aby se mohla uskutečnit v příštím roce, je jednou z vládních priorit," uzavírá ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová.