NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Možnost dodatečného přihlášení k Maturitní generálce (MAG´10)

24.08.2010

Možnost vyzkoušet si novou podobu maturity mají v rámci podzimní maturitní generálky všichni žáci a učitelé. Ministr školství Josef Dobeš potvrdil možnost účastnit se MAG´10 také těm školám, které se k projektu nepřihlásily v řádném termínu. Podrobné informace týkající se MAG´10 jsou k dispozici v záložce Maturitní generálka.

K maturitní generálce se letos v červnu přihlásilo přes 90 % středních škol z celé České republiky. Možnost dodatečného přihlášení k projektu MAG´10 se tak týká pouze 113 z celkového počtu 1278 škol. Všech 113 škol bylo o této možnosti informováno emailem s přiloženou přihláškou, kterou v případě zájmu zašlou vyplněnou CERMATu.

„Prodloužit tuto možnost jsem se rozhodl na základě rozhovorů se samotnými řediteli škol, které se dosud k maturitní generálce nepřipojily. Řada z nich cítila dlouho obavy, že nová maturita bude odložena nebo úplně zrušena. Proto se původně rozhodli projekt ignorovat. Jasné rozhodnutí vlády však u mnoha ředitelů pochybnosti rozptýlilo. Jsem přesvědčen, že i žáci těchto škol by měli dostat šanci nový způsob maturity vyzkoušet,“ uvedl ministr školství Josef Dobeš.

Vyzkoušet si maturitu nanečisto je pro žáky nadcházejícího 4. ročníku velkou výhodou, která se v dalších letech už samozřejmě nebude opakovat. Je proto v zájmu každého žáka, aby dokázal co nejlépe odhadnout svoje schopnosti a připravenost pro výběr základní nebo vyšší úrovně i pro výběr volitelného předmětu. Přesně to by mu měla umožnit maturitní generálka.