NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Nakladatelství Tauris spustilo e-shop - první publikace se zabývá hodnocením písemných prací z českého jazyka a literatury

04.04.2012

Nakladatelství Tauris, které je od roku 2011 divizí Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání – CERMAT, spustilo na stránkách www.tauris.cz e-shop. První vlaštovkou z produkce obnoveného nakladatelství je příručka pro učitele českého jazyka a literatury a pro budoucí maturanty ČESKÝ JAZYK A LITERATURA – PÍSEMNÁ PRÁCE s podtitulem Slohové útvary, metodika hodnocení, příklady hodnocení písemných prací.

Splnil žák zadání své maturitní písemné práce z českého jazyka? Jedna z nejčastějších otázek - a odpověď na ni zásadně rozhoduje o tom, zda žák udělá, či neudělá maturitní zkoušku z českého jazyka a literatury. Nemálo případů jinak velmi kvalitních prací skončilo v uplynulém ročníku maturit verdiktem „žák nesplnil zadání písemné práce“. Psal totiž o něčem jiném, nebo vytvořil jiný slohový útvar, než byl zadán.

Tato situace se zdaleka netýká jen slabých žáků nebo škol s menším důrazem na výuky stylistiky. I prokazatelně stylisticky zdatní maturanti „pohořeli“ na tom, že velkoryse přistoupili k zadané charakteristice a odevzdali nádherné vypravování. A výsledek? 0 bodů – nesplnil!

Metodičky písemných prací Gabriela Baumgartnerová a Andrea Kapustová proto připravily pro žáky i jejich učitele příručku, která pomáhá řešit nejenom tento problém. Ve spolupráci s expertním týmem češtinářů se rozhodly usnadnit učitelům práci a žákům pomoct snížit riziko neúspěchu při maturitní písemce.

Praktickou příručku o 190 stranách textu, plnou příkladů, navíc s přiloženým CD s 16 komentovanými písemnými pracemi, je nyní možné zakoupit prostřednictvím elektronického obchodu za 248 Kč (včetně DPH).

O připravovaných novinkách nakladatelství Tauris budeme průběžně informovat na stránkách www.tauris.cz a www.cermat.cz