NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Pavel Zelený jmenován opět ředitelem CERMATU

30.07.2009

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová odvolala ředitele Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Martina Macha. Martin Mach zůstane i nadále na MŠMT a je pověřen řízením významného projektu v oblasti dalšího vzdělávání pedagogů.

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová jmenovala ředitelem CERMAT Pavla Zeleného, který tuto funkci zastával od roku 2007 až do ledna letošního roku. „Prioritním úkolem nově jmenovaného ředitele bude minimalizovat stávající rizikové faktory a bude-li to možné, navrhnout taková opatření, která umožní úspěšné konání MAG´09 a následný průběh maturitní zkoušky,“ zdůraznila ministryně Kopicová. „S ohledem na současnou situaci, kdy koncem srpna budou poslanci rozhodovat o dalších termínech a osudu maturitní zkoušky, bude zapotřebí rychlého rozhodování a určitého krizového řízení a v osobě Pavla Zeleného mám jistotu profesionálního souznění. Většinu potíží, které provázejí přípravu nové maturity, vidíme podobně a shodujeme se i v názoru na jejich řešení,“ dodala ministryně Kopicová.

„Vzhledem k tomu, že ředitel Zelený se již od roku 2006 aktivně podílel na přípravě nové maturity a byl hlavním tvůrcem logistického modelu, neměla by v žádném případě ohrozit tato změna přípravu nové maturity, ba naopak kontinuita nastartovaného procesu bude zachována,“ řekla ministryně Kopicová.