NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Písemná práce z českého jazyka: Jak uspět a čeho se vyvarovat?

04.02.2013

Dílčí zkouška konaná formou písemné práce z českého jazyka, kterou maturanti povinně skládají v rámci společné části maturitní zkoušky, v loňském roce zaskočila nebývale velký počet žáků. CERMAT proto podobně jako před loňským podzimním zkušebním termínem nabízí ke stažení elektronického průvodce touto zkouškou.

Na základě zkušenosti z loňského roku a analýzy toho, co dělalo maturantům u „slohovek“ největší problémy, připravil odborný tým metodiků CERMATu podrobný návod, jak při psaní písemné práce postupovat a na co se zaměřit.
„Naším cílem je maximálně podpořit povědomí maturantů o tom, co vlastně písemná práce ověřuje a na co se soustředit od chvíle, kdy jim zadavatel zkoušky rozdá testové sešity. Příručka Jak na to – Písemná práce z českého jazyka může podle mého názoru výrazně zvýšit úspěšnost maturantů ať už těch, kteří si zkusí písemnou práci poprvé, nebo těch, kteří ji budou psát v opravném termínu,“ uvedl ředitel CERMATu Jiří Zíka.

Aktualizovanou verzi metodické příručky, která zohledňuje legislativní úpravy pro rok 2013, si můžete stáhnout zde. Vedle praktických rad, jak postupovat při psaní písemné práce a na co si dát pozor, obsahuje také komentované konkrétní příklady žákovských prací z roku 2012.