NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Písemné zkoušky společné části maturitní zkoušky pokračují didaktickým testem z matematiky a písemnou prací z angličtiny

28.04.2017

Od úterý 2. května do čtvrtka 4. dubna se budou konat další písemné zkoušky společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období 2017. 

V úterý čeká žáky didaktický test z matematiky a písemná práce z anglického jazyka Pro připomenutí zde uvádíme stručný přehled termínů a krátký popis.

Další podrobné informace jsou samozřejmě k naleznutí v Maturitním zpravodaji.

Připomínáme, že maturantům doporučujeme používat obyčejné modré či černé propisovací tužky, které píší dostatečně silně. Tzv. gumovací pera by maturanti neměli využívat, vlivem tepla při skenování záznamových archů může dojít ke špatné čitelnosti jejich odpovědí a textů.

Matematika – didaktický test

Začátek zkoušky: 8:00 hodin.

Časový limit na vykonání zkoušky: 105 minut (žáci s přiznaným uzpůsobením podmínek mají čas navýšen v souladu s platným doporučením Školského poradenského zařízení).

Povolené pomůcky: matematické, fyzikální a chemické tabulky pro střední školy (samozřejmě bez jakýchkoli poznámek, zvýraznění či podtržení je povoleno), psací a rýsovací potřeby (tužka, guma, pravítko, trojúhelník s ryskou, úhloměr a kružítko) a kalkulačka bez grafického režimu, řešení rovnic a úprav algebraických výrazů. Kalkulačka nesmí vykreslovat grafy, nesmí zjednodušovat algebraické výrazy obsahující proměnnou a nesmí ani počítat kořeny algebraických nebo jiných rovnic. 
Rovněž je možné používat publikace, jejichž obsah nepřesahuje informace uvedené v běžných vydáních MFCHT (s doložkou MŠMT) a které neobsahují řešené vzorové úlohy.

Další informace ke zkoušce z matematiky naleznete zde.

Anglický jazyk – písemná práce

Začátek zkoušky: 13:00 hodin.

Časový limit na vykonání zkoušky: 60 minut (žáci s přiznaným uzpůsobením podmínek mají čas navýšen v souladu s platným doporučením Školského poradenského zařízení).

Povolené pomůcky: psací potřeby, slovník neobsahující přílohu k písemnému projevu.

Další informace k písemné práci z anglického jazyka naleznete zde.