NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Písemné zkoušky společné části MZ začínají matematikou a písemnou prací z anglického jazyka

30.04.2014

Od pátku 2. května do pátku 9. května proběhnou písemné zkoušky společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období 2014. První den čeká žáky didaktický test z matematiky a písemná práce z anglického jazyka. Pojďme si tedy připomenout základní informace k těmto zkouškám, které jsou rovněž součástí Žákovského průvodce maturitní zkouškou 2014.

Matematika – didaktický test

Začátek zkoušky:
8:00 hodin.

Čas na výběr postupu řešení: 15 minut.

Časový limit na vykonání zkoušky: 90 minut (žáci s přiznaným uzpůsobením podmínek mají čas navýšen v souladu s platným posudkem Školského poradenského zařízení).

Povolené pomůcky: matematické, fyzikální a chemické tabulky pro střední školy (samozřejmě bez jakýchkoli poznámek, zvýraznění či podtržení je povoleno), psací a rýsovací potřeby (tužka, guma, pravítko, trojúhelník s ryskou, úhloměr a kružítko) a kalkulačka bez grafického režimu. Rovněž je možné používat publikace, jejichž obsah nepřesahuje informace uvedené v běžných vydáních MFCHT (s doložkou MŠMT) a které neobsahují řešené vzorové úlohy.

Další informace ke zkoušce z matematiky naleznete zde.


Anglický jazyk – písemná práce

Začátek zkoušky:
13:00 hodin.

Časový limit na vykonání zkoušky: 60 minut (žáci s přiznaným uzpůsobením podmínek mají čas navýšen v souladu s platným posudkem Školského poradenského zařízení).

Povolené pomůcky: psací potřeby, slovník neobsahující přílohu k písemnému projevu.

Další informace k písemné práci z anglického jazyka naleznete zde.