NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Podzimní termín společné části MZ se již blíží. Písemné zkoušky proběhnou v období 1. – 4. září 2015

28.08.2015

Podzimní termín maturitních zkoušek se uskuteční již příští týden na spádových školách. Odkaz na Jednotné zkušební schéma písemných zkoušek společné části maturitní zkoušky naleznete zde.

První zkouškový den, tj. úterý 1. 9. 2015, čeká žáky didaktický test z matematiky.

Matematika – didaktický test

Začátek zkoušky: 12:00 hodin.

Časový limit na vykonání zkoušky: 90 minut (žáci s přiznaným uzpůsobením podmínek mají čas navýšen v souladu s platným posudkem Školského poradenského zařízení).

Povolené pomůcky: matematické, fyzikální a chemické tabulky pro střední školy (samozřejmě bez jakýchkoli poznámek, zvýraznění či podtržení je povoleno), psací a rýsovací potřeby (tužka, guma, pravítko, trojúhelník s ryskou, úhloměr a kružítko) a kalkulačka bez grafického režimu. Rovněž je možné používat publikace, jejichž obsah nepřesahuje informace uvedené v běžných vydáních MFCHT (s doložkou MŠMT) a které neobsahují řešené vzorové úlohy.

Pravomoc povolit, či zakázat žákovi použití konkrétní pomůcky má zadavatel, kontrolou je pak v rámci odpovědnosti za organizaci zkoušky ve škole pověřen ředitel školy. V případě písemných zkoušek může tedy ředitel spádové školy odebrat žákům jejich vlastní pomůcky, v takovém případě však musí zajistit a umožnit využití školních povolených pomůcek.


Další informace ke zkoušce z matematiky naleznete zde.

Další podrobné informace jsou samozřejmě k naleznutí v Žákovském průvodci maturitní zkouškou a v tematicky zpracovaném Maturitním zpravodaji č. 32.