NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Poslední den písemných zkoušek společné části maturitní zkoušky v podzimním zkušebním období 2015

03.09.2015

Páteční den 4. 9. 2015 je ve znamení zkoušek z německého jazyka a Matematiky+. Bližší informace ke společné části maturitní zkoušky z cizího jazyka naleznete v tematickém Maturitním zpravodaji č. 29. Informace ke zkoušce z Matematiky+ připomínáme pod následujícím odkazem zde.

 

Německý jazyk – didaktický test

Začátek zkoušky: 8:00 hodin.

Časový limit na vykonání zkoušky: poslechový subtest trvá 35 minut, subtest čtení a jazykové kompetence trvá 60 minut (žáci s přiznaným uzpůsobením podmínek mají čas navýšen v souladu s platným posudkem Školského poradenského zařízení).

Povolené pomůcky: psací potřeby.


Německý jazyk – písemná práce

Začátek zkoušky: 12:15 hodin.

Časový limit na vykonání zkoušky: 60 minut (žáci s přiznaným uzpůsobením podmínek mají čas navýšen v souladu s platným posudkem Školského poradenského zařízení).

Povolené pomůcky: psací potřeby, slovník neobsahující přílohu k písemnému projevu.

Bližší informace k písemné práci z německého jazyka naleznete také zde.

 

Matematika+ - didaktický test

Začátek zkoušky: 12:15 hodin

Časový limit na vykonání zkoušky: 150 minut (žáci s přiznaným uzpůsobením podmínek mají čas navýšen v souladu s platným posudkem Školského poradenského zařízení).

Povolené pomůcky: matematické, fyzikální a chemické tabulky pro střední školy (samozřejmě bez jakýchkoli poznámek, zvýraznění či podtržení je povoleno), psací a rýsovací potřeby (tužka, guma, pravítko, trojúhelník s ryskou, úhloměr a kružítko) a kalkulačka bez grafického režimu. Rovněž je možné používat publikace, jejichž obsah nepřesahuje informace uvedené v běžných vydáních MFCHT (s doložkou MŠMT) a které neobsahují řešené vzorové úlohy.