NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Přihlašování škol k maturitní generálce je v plném proudu

03.05.2010

Praha, 3. května 2010

Počet středních škol a odborných učilišť, které se v uplynulých deseti dnech přihlásily k projektu Maturitní generálka MAG´10, rychle narůstá. Informovanost vedoucích pracovníků škol o maturitní generálce i o přípravě realizace maturitní zkoušky v roce 2011 podpoří i maraton informačních seminářů, který startuje právě dnes.

K maturitní generálce MAG´10, která proběhne letos na podzim, se školy mohou přihlašovat od 21. dubna. Naopak nejzazší možný termín k podání přihlášky byl stanoven na 14. května.
Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání CERMAT při té příležitosti pořádá sérii dvouhodinových informačních seminářů, v rámci kterých budou pracovníci CERMATu informovat o projektu MAG´10 i průběhu příprav na spuštění reformované maturity ředitele škol ve všech krajích ČR. První z nich odstartovaly dnes ráno, poslední proběhne ve středu 12. května v odpoledních hodinách.

„Informační semináře pořádá CERMAT ve spolupráci s odbory školství krajských úřadů. Jejich cílem je osobně přednést přesné, nezkreslené a úplné informace o přípravě, podmínkách a financování MAG’10 přímo ředitelům škol nebo jejich zástupcům a poskytnout jim prostor pro diskuzi nejen na toto téma,“ uvedl ředitel CERMATu Pavel Zelený s tím, že celkem pět týmů pracovníků CERMATu zvládne v průběhu osmi pracovních dní celkem 47 seminářů.

Svoji účast v MAG´10 musí školy CERMATu potvrdit do 14. května. Účast v generálce pro školy není povinná, přesto lze očekávat velký zájem škol.

„Maturitní generálka je jedinečnou příležitostí pro žáky posledních ročníků maturitního studia získat přímou zkušenost s testy a písemnými pracemi povinných zkoušek společné části maturitní zkoušky. A nejde jen o vlastní výsledky, které dostanou nejpozději 10 dnů před tím, než budou podávat přihlášky k ostré maturitě a tedy před tím, než budou volit své maturitní předměty a jejich obtížnost. Získají rovněž přímou zkušenost s tím, jak budou zkoušky organizovány a jak budou probíhat,“ uvedl ředitel Zelený.

MAG´10 je podle jeho slov současně dobrou zkušeností a bohatým zdrojem informací pro učitele. Ti získají podle Pavla Zeleného nejen praktickou zkušenost se způsobem hodnocení písemných prací a zadáváním zkoušek, ale na základě výsledků a znalosti obsahu zkoušek budou schopni účinněji směřovat přípravu svých žáků na zadání povinných zkoušek společné části.

V neposlední řadě bude MAG´10 významnou zkušeností rovněž pro ředitele a jimi nominované maturitní komisaře. Ověří si při ní organizaci zkoušek, zajištění podmínek pro přípravu, samotný průběh a vyhodnocení výsledků písemných prací.