NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Setkání ministryně školství Miroslavy Kopicové s kritikem státní maturity, senátorem Marcelem Chládkem

05.02.2010
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová včera jednala s náměstkem středočeského hejtmana a senátorem za ČSSD Marcelem Chládkem. Ten v posledních dnech opakovaně kritizoval stav příprav státní maturity a požadoval jejich zastavení a úplnou revizi. 

Jednání se však podle ministryně Kopicové neslo spíše ve věcném než politickém duchu. "Je mi jasné, že volby jsou za dveřmi a maturita je pro politiky velice atraktivní téma. Myslím si však, že v první řadě musí jít o prospěch žákyň a žáků, ne o politiku. Proto jsem ráda, že diskuse s panem senátorem probíhala věcně. Zpochybňování státní maturity celé myšlence jednotné srovnatelné zkoušky škodí. Další odklad by pak znamenal její úplný konec. Otevřeně jsem to sdělila i panu senátorovi."

Ministryně Miroslava Kopicová a senátor Marcel Chládek se shodli, že existují rezervy zejména v oblasti přípravy pedagogů na průběh nové maturitní zkoušky. Ministryně školství konstatovala, že její úřad o tomto problému ví a intenzivně pracuje na zlepšení. Do maturity zbývá 15 měsíců. Ve své rozpravě se pan senátor zmínil také o neshodách s některými představiteli ministerstva, paní ministryně je prověří. Senátor Chládek požaduje k maturitám veřejné slyšení v Senátu. Miroslava Kopicová se mu podle svých slov nebrání. Ministryně vítá všechny kroky, které přispějí ke klidnému průběhu maturit.