NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Školy znají výsledky didaktických testů z podzimního zkušebního období 2017

11.09.2017

Ředitelům středních škol byly dnes ráno zpřístupněny výsledky didaktických testů z podzimního zkušebního období maturitní zkoušky 2017. Ředitelé škol mají v souladu s maturitní vyhláškou sdělit výsledky žákům nejpozději následující pracovní den, tedy 12. září 2017. Žáci si mohou nechat výsledek didaktického testu zaslat e-mailem přes výsledkový portál žáka, kde spolu s výpisem výsledků didaktických testů obdrží také tzv. ohodnocený záznamový arch.

Klíče správných řešení pro kontrolu správnosti hodnocených odpovědí budou na www.novamaturita.cz ke stažení od pondělí 11. září 2017 odpoledne.

Výsledky písemných prací žáků, kteří konají ústní zkoušku, budou mít ředitelé škol k dispozici v pátek 15. září 2017.

V případě, že má žák závažné pochybnosti o správnosti svého výsledku některé zkoušky nebo dílčí zkoušky, má ze zákona právo podat tzv. žádost o přezkum. Pravidla pro podání a vyřizování žádostí se liší podle toho, o jakou zkoušku se jedná a k podání je potřeba využít formulář žádosti, který je ke stažení například zde. Žádosti o přezkum výsledku maturitní zkoušky se neposílají do Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání. Centrum není instituce, která žádosti vyřizuje.

Před rozhodnutím o podání žádosti o přezkum výsledku maturitní zkoušky je vhodné se přesvědčit, že informace, na základě kterých žák posuzuje správnost hodnocení didaktického testu či písemné práce společné části maturitní zkoušky, pocházejí z relevantních a oficiálních zdrojů. Neoficiální klíče správných řešení, které se objevují na internetu ještě předtím, než jsou oficiálně zveřejněny na www.novamaturita.cz, mohou obsahovat chybné odpovědi a jsou tak často zavádějící.

Detailní informace k podání žádosti o přezkum naleznete zde.