NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Spuštění projektu Studenti studentům

22.03.2010

Dnes byl školám emailem odeslán oslovovací dopis k projektu Studenti studentům, který je svým pojetím v oblasti informační podpory žáků SŠ naprosto unikátní – realizují ho sami žáci SŠ a studenti VŠ. Projekt je iniciativou samotných žáků SŠ a studentů VŠ, kteří se v minulém roce nabídli, že zrealizují semináře pro své vrstevníky, které mají za cíl skoncovat s fámami o nové maturitě a informovat o ní co nejširší žákovskou veřejnost. Jedná se o komplexní informační podporu žáků SŠ, která probíhá následujícími formami:

  1. formou prezenčních seminářů konzultačního charakteru, kde lektoři jsou sami studenti a 
  2. formou studentské webové aplikace vytvořené speciálně pro tento projekt, kde lze nalézt aktuality k nové maturitě, materiály ke stažení, termíny seminářů k přihlášení, diskusní fórum, kde lze diskutovat s ostatními žáky napříč ČR i s lektory Studentského fóra.

Projektu se mohou zúčastnit vždy 2 zástupci 3. ročníku z každé školy v republice (v ideálním případě plnoletí). Tito delegáti po absolvování semináře předají získané informace svým spolužákům – forma předání záleží na dohodě s vedením školy i učiteli. Nejedná se však o jednorázovou informační kampaň. Delegovaná dvojice i po předání nabytých informací na semináři nadále funguje jako prostředník mezi Studentským fórem, jehož členové skrze webovou aplikaci distribuují aktuální informace a materiály k nové maturitě a zodpovídají dotazy, a svou školou.

Více informací o projektu naleznete v záložce Studenti studentům.