NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Tisková konference MŠMT - Ústní část maturit je v plném proudu

09.05.2011
Další z tiskových konferencí MŠMT na téma státní maturity proběhla formou brífinku a hovořilo se na ní především o výsledcích prvního týdne konání ústní části maturit.

V Praze 9. května 2011 - "Vše probíhá hladce, ani jsme neočekávali žádné zádrhely, tato ústní část se rok co rok opakuje," řekl úvodem ministr školství Josef Dobeš. Zároveň uvedl, že od dnešního dne začal objíždět jednotlivé střední školy, a to ze dvou důvodů. Za prvé, aby poděkoval ředitelům a učitelům za to, s jakým nasazením se zapojili do státních maturit, za druhé, aby zjistil, jaká podoba maturit by školám vyhovovala.

"Minulý týden začaly ústní maturity na 62 školách, což je velmi malý vzorek, přesto sbíráme průběžně výsledky a zjistili jsme, že je zatím 10 % neúspěšných či nepřipuštěných studentů," informoval novináře ministr.

Ředitel Cermatu Pavel Zelený doplnil, že v příštím týdnu začne ústní část maturitních zkoušek na 270 školách, další týden na 500 školách. "Na mnoha školách probíhají ústní maturity dva i tři týdny podle velikosti školy," uvedl ředitel.

Náměstek ministra pro regionální školství Ladislav Němec upřesnil postup u neúspěšných maturantů: pokud někdo neuspěje u jedné profilové zkoušky a u ostatních ano, opakuje na podzim v opravném termínu pouze tuto jednu profilovou zkoušku. Pokud však maturant neuspěje u nějaké z ústních zkoušek (z českého jazyka a literatury či cizího jazyka), není připuštěn k písemné části maturity a na podzim v opravném termínu dělá celou maturitní zkoušku.