NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Tisková zpráva CERMATu: K maturitní generálce se přihlásilo už přes sedm set škol

13.05.2010
Přihlašování středních škol a odborných učilišť k projektu Maturitní generálka MAG´10 se blíží do finiše. Do středečního večera se k projektu přihlásilo 725 škol, další rychle přibývají.

„Dosud se do projektu přihlásilo více než 700 škol a další se přihlašují každým okamžikem. Podle očekávání se také neustále zvyšuje počet škol, které se přihlásí za jeden den, takže předpokládáme, že do páteční uzávěrky přihlášek se k Maturitní generálce přihlásí více než tisícovka škol," uvedl Pavel Zelený, ředitel CERMATu, který má přípravu nové maturity v kompetenci. Počet přihlášených škol bude k dispozici po uzávěrce a zpracování přihlášek v průběhu příštího týdne.

Školy se do projektu mohou přihlašovat od 21. dubna. Nejzazší možný termín k podání přihlášky byl stanoven na 14. května. V průběhu středy se přitom k MAG´10 přihlásily bezmála dvě stovky škol.

CERMAT podpořil informovanost vedoucích pracovníků škol o maturitní generálce i o přípravě realizace maturitní zkoušky v roce 2011 sérií 47 dvouhodinových informačních seminářů ve všech krajích ČR. Poslední dva semináře skončily ve středu v podvečer. Celkem se jich zúčastnili 993 zástupci 832 škol z celé České republiky.

V rámci Maturitní generálky mohou žáci maturitních ročníků získat přímou zkušenost s testy a písemnými pracemi povinných zkoušek společné části maturitní zkoušky. Výsledky obdrží žáci nejpozději 10 dnů před tím, než budou podávat přihlášky k ostré maturitě a tedy před tím, než budou volit své maturitní předměty a jejich obtížnost. Získají rovněž přímou zkušenost s tím, jak budou zkoušky organizovány a jak budou probíhat.

Účast školy na maturitní generálce není povinná a je na rozhodnutí ředitele školy. Ten musí zvážit, do jaké míry bude účast školy a žáků posledních ročníků maturitního studia v MAG´10 přínosem k tomu, aby ostrá maturitní zkouška na škole proběhla bez problémů, a aby výsledky jeho žáků v červnu příštího roku byly co možná nejlepší.