NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Tisková zpráva CERMATu: Startuje blok podzimních maturitních testů a písemných prací

Blokem didaktických testů a písemných prací pokračuje od čtvrtka 15. 9. 2011 podzimní termín náhradních a opravných maturitních zkoušek. 20 500 maturantů se pokusí na 198 spádových školách uspět u zkoušky z dospělosti.

 

Maturanti absolvují testy a písemné práce podle jednotného zkušebního schématu (JZS). Ve čtvrtek 15. září se zahajuje didaktickými testy a písemnými pracemi z českého jazyka a literatury v základní úrovni obtížnosti, odpoledne přijdou na řadu didaktické testy z češtiny ve vyšší úrovni obtížnosti. Maturitní blok uzavřou ve středu 21. září didaktické testy ze zeměpisu. Podrobný rozpis zkušebního schématu lze nalézt zde:

http://novamaturita.cz/res/dwe-files/Sdeleni_MSMT_JEZUS_podzim%202011_cj24075.pdf

 

„Distribuce testů a zadání písemných prací proběhla i tentokrát bez nejmenších problémů. Je třeba poděkovat zástupcům spádových škol za to, že pomohli pracovníkům CERMATu doručit maturitní modré bedny na místo určení bez organizačních potíží,“ uvedl Pavel Zelený, ředitel CERMATu, který má přípravu, organizaci a průběh nové maturity na starosti.

 

V současné době probíhá podle jeho slov zpracování dat z ústních zkoušek společné části maturitní zkoušky, které maturanti absolvovali od prvního dne nového školního roku na svých domovských školách. Vysvědčení budou mít maturanti k dispozici nejpozději 26. září.