NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Tisková zpráva CISKOM: Setkání certifikovaných lektorů hodnotitelů projektu CISKOM

05.02.2010
V projektu CISKOM je lektorský tým tvořen výhradně odborníky z praxe - učiteli, kteří znají situaci na středních školách nejlépe. Na kvalitu lektorského týmu je v rámci projektu kladen mimořádný důraz, který převyšuje obvyklé standardy běžné v DVPP (další vzdělávání pedagogických pracovníků). Lektoři v projektu jsou nejen pečlivě vybíráni a školeni, ale jsou po celou dobu projektu v úzkém kontaktu s projektovým týmem mimo jiné i formou interního lektorského portálu projektu i proto, aby informace, které sdělují účastníkům seminářů, byly vždy aktuální a úplné.
 
V lednu, po realizaci více jak 800 prezenčních seminářů, proběhlo v Praze pracovní setkání lektorů hodnotitelů písemných prací a ústní zkoušky. Setkání se zúčastnilo 73 lektorů hodnotitelů cizích jazyků a 35 lektorů hodnotitelů pro český jazyk a literaturu.
 
Smyslem setkání bylo seznámit lektory s novinkami v organizaci i obsahu maturitní zkoušky, diskuse a vzájemné sdílení jejich zkušeností z již uskutečněných seminářů. V neposlední řadě šlo také o poděkování ze strany MŠMT, NIDV a CERMAT za kvalitní lektorskou práci, která jasně vyplynula z evaluačních dotazníků, ve kterých účastníci nejvýše hodnotili právě přístup lektorů a jejich odbornost.
 
Setkání bylo logickým pokračováním v práci s lektory, jejichž kvalita práce je průběžně a pečlivě sledována například i formou hospitací na prezenčních seminářích. Projektový tým CISKOM by chtěl touto formou lektorům za jejich dosavadní práci veřejně poděkovat a popřát hodně sil v další etapě projektu.