NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Tisková zpráva: K maturitě s novým notebookem

04.10.2010

Vědomostní soutěž o hodnotné ceny je určena „novým“ maturantům

Zlepšit informovanost žáků o všech úskalích souvisejících s novou podobou maturitní zkoušky a současně seznámit se s podobou maturitních testových úloh je cílem soutěže o notebooky, mobily, fotoaparáty a flash disky, které se může každý žák 3. nebo 4. ročníku střední školy nebo odborného učiliště zúčastnit prostřednictvím tohoho portálu - viz záložka Soutěž pro žáky.

Soutěž připravilo MŠMT ve spolupráci s CERMATem. Startuje 4. října a skončí 14. prosince letošního roku. O tři dny později, v pátek 17. prosince, vyhlásí ministr školství Josef Dobeš vítěze a další oceněné. Jediným omezením účasti soutěže, která bude rozdělena do dvou sekcí, je věk do 20 let. Je tedy určena zejména žákům 3. a 4. ročníků. Účastník se musí pouze zaregistrovat a zřídit si v aplikaci na tomto portálu vlastní účet.

V sekci ’DOKAŽ SI, ŽE UMÍŠ‘ čekají na soutěžící testové úlohy v takovém provedení, v jakém se testují u ostré maturitní zkoušky. Soutěží se celkem ve 22 kategoriích – z každého předmětu a úrovně. Celkem tak bude k řešení 10 testových úloh v předmětu a úrovni, ve kterém má soutěžící zájem zúčastnit se maturitního klání. Každý pracovní den přibudou v soutěžní aplikaci 2 testové úlohy. Pokud bude v daný den zveřejněna testová úloha z kategorie, které se soutěžící nezúčastní, jednoduše úlohu neřeší. I když se účastník soutěže nestihne některý den do soutěže podívat, má možnost úlohy řešit až 3 dny nazpět.

V sekci druhé nazvané ‚CO VÍM O NOVÉ MATURITĚ‘ bude každý den zveřejněna jedna otázka, která se týká struktury nové maturitní zkoušky. Na tento druh otázek je možné najít odpovědi na tomto webu. I v této sekci je možné soutěžní otázky řešit tři dny zpětně.

Hlavní motivací – kromě rozšíření vědomostí a orientace v oblasti nové maturity – jsou hodnotné věcné ceny, o které budou losovat nejlepší soutěžící v jednotlivých kategoriích. Více informací o způsobu přihlášení do soutěže, soutěžních kategoriích a cenách,jsou k dispozici v záložce Soutěž pro žáky.