NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Tisková zpráva MŠMT - ÚOHS: Tendr na přípravu státních maturit proběhl transparentně

22.06.2010
Veřejná zakázka za téměř 300 milionů korun na zajištění digitalizace a logistiky státních maturit v příštích pěti letech, kterou v únoru letošního roku vyhrála společnost Logica Czech Republic, proběhla transparentně a v souladu se zákonem. Vyplývá to z výsledků šetření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Stížnost senátora Marcela Chládka se tak ukázala jako neodůvodněná.

„Zadavatel v zadávacím řízení postupoval standardně podle zákona. Žádný důležitý úkon či postup neopomenul, celý proces řádně zdokumentoval. Úřad proto v postupu neshledává pochybení, která by mohla vzbuzovat pochybnosti o souladu jeho postupu se zásadou transparentnosti,“ uvádí se mimo jiné ve výsledcích šetření.

Podle ředitele Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání CERMAT Pavla Zeleného se rozhodnutí Úřadu dalo očekávat. „Tendr probíhal od samého počátku naprosto transparentně, do dokumentace o jeho průběhu měl možnost nahlédnout i pan senátor Chládek. Proto jsem ani na chvíli nepochyboval, že šetření Úřadu dopadne v náš prospěch,“ uvedl ředitel Zelený.