NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Vědomostní soutěž o notebook a další ceny pokračuje!

31.01.2011
Vědomostní soutěž určená zejména „novým“ maturantům, která proběhla v podzimních měsících na webových stránkách www.novamaturita.cz se těšila velkému zájmu žáků závěrečných ročníků středních škol a odborných učilišť. Zatímco výherci první části soutěže už převzali hodnotné ceny, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo ve spolupráci s CZVV – CERMAT její pokračování. To odstartuje v pondělí 31. ledna.

Cílem soutěže o notebooky, mobily, fotoaparáty a flash disky, které se může každý žák 3. nebo 4. ročníku střední školy nebo odborného učiliště zúčastnit prostřednictvím portálu www.novamaturita.cz, je zlepšit informovanost žáků o všech úskalích souvisejících s novou podobou maturitní zkoušky a současně seznámit se s podobou maturitních testových úloh.

Druhé kolo startuje 31. ledna a skončí 8. dubna letošního roku. V následujících dnech vyhlásí ministr školství Josef Dobeš vítěze a další oceněné. Jediným omezením účasti soutěže, která bude opět rozdělena do dvou sekcí, je věk do 20 let. Je tedy určena zejména žákům 3. a 4. ročníků. Účastník se musí pouze zaregistrovat a zřídit si v aplikaci na tomto portálu vlastní účet.

V sekci ’DOKAŽ SI, ŽE UMÍŠ‘ čekají na soutěžící testové úlohy v takovém provedení, v jakém se testují u ostré maturitní zkoušky. Soutěží se celkem ve 22 kategoriích – z každého předmětu a úrovně. Celkem tak bude k řešení 10 testových úloh v předmětu a úrovni, ve kterém má soutěžící zájem zúčastnit se maturitního klání. Každý pracovní den přibudou v soutěžní aplikaci 2 testové úlohy. Pokud bude v daný den zveřejněna testová úloha z kategorie, které se soutěžící nezúčastní, jednoduše úlohu neřeší. I když se účastník soutěže nestihne některý den do soutěže podívat, má možnost úlohy řešit až 3 dny nazpět.

V sekci druhé nazvané ‚CO VÍM O NOVÉ MATURITĚ‘ bude každý den zveřejněna jedna otázka, která se týká struktury nové maturitní zkoušky. Na tento druh otázek je možné najít odpovědi na tomto webu. I v této sekci je možné soutěžní otázky řešit tři dny zpětně.

Hlavní motivací – kromě rozšíření vědomostí a orientace v oblasti nové maturity – jsou hodnotné věcné ceny, o které budou losovat nejlepší soutěžící v jednotlivých kategoriích. Více informací o způsobu přihlášení do soutěže, soutěžních kategoriích a cenách, jsou k dispozici v záložce Soutěž pro žáky.