NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Vláda zítra rozhodne o státních maturitách

17.08.2010
Několikrát odkládaná společná část maturitní zkoušky je jedním z hlavních témat středečního zasedání vlády.

"Do konce prázdnin řekneme, jestli státní maturity proběhnou nebo neproběhnou v příštím školním roce. Po provedení generální zkoušky pak rozhodneme definitivně o existenci nebo neexistenci tohoto modelu státních maturit," řekl nedávno premiér Petr Nečas.

Státní maturita nanečisto čeká studenty letos v září. Cílem je prověřit, zda-li je vše dobře připraveno, aby mohlo více než 105 tisíc žáků posledních ročníků středních v příštím roce absolvovat společnou maturitní zkoušku.

“Věřím, že se státní maturity v novém školním roce rozjedou naplno a skoncujeme s věčným odkládáním," řekl ministr školství Josef Dobeš deníku Metro. Podle něj neustále odkládání bylo způsobeno tlakem veřejnosti. Nyní proto chce přesvědčit ostatní ministry ve vládě, aby dali státní maturitě zelenou.

"Právě tlak veřejnosti se podle mě podílel na tom, že se maturity neustále odkládaly a ministři se báli udělat ten krok dopředu. Nicméně já jsem připraven udělat krok do neznáma, abychom konečně na všech středních školách dosáhli určitého standardu, který nás posune dál," cituje Metro Dobeše.

Reformní maturitní zkouška je jedním z klíčových nástrojů pro sledování a vyhodnocování kvality poskytovaných vzdělávacích služeb a motivačním prostředkem škol i žáků k dosažení dobrých studijních výsledků. Nové zkoušky se mají stát zároveň důležitým kritériem při přijímacím řízení na vysokou školu.

Zdroj: www.vlada.cz