NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Vzorové úlohy a zadání napoví, co čeká maturanty u zkoušky z dospělosti

06.01.2014

Jste v plné přípravě na maturitní zkoušku? Chcete si udělat obrázek o tom, jaké typy úloh se mohou objevit v testu
z matematiky, co všechno obnáší didaktické testy z jazyků či jak vypadá zadání písemné práce? Právě vám je určen Soubor vzorových úloh a zadání, který na oficiálních maturitních webových stránkách bude postupně nahrazovat starší maturitní a ilustrační testy.

Odborníci CERMATu připravili soubory vzorových úloh a zadání pro všechny předměty, které si mohou maturanti zvolit
v rámci svého portfolia zkoušek společné části maturity. Těmito soubory budou postupně nahrazeny ilustrační testy.

„Jedním z hlavních impulzů vedoucích k tomuto rozhodnutí byly zkušenosti z předchozích let, kdy někteří návštěvníci maturitních webových stránek nechápali správně charakter ilustračních testů. Považovali je za „přesný“ obraz maturitního testu a u ostré maturity očekávali identickou strukturu testů včetně typů úloh,“ uvedl ředitel CERMATu Jiří Zíka s tím, že srovnatelnost neznamená stejnost.

Testy a zadání z předchozích ročníků maturitní zkoušky stejně jako starší ilustrační testy budou k dispozici na stránkách www.novamaturita.cz ještě do letošních pololetních prázdnin, které připadají na 31. leden. Poté zůstanou v záložce
Testy a zadání vedle avizovaných souborů vzorových úloh a zadání také „ostré“ testy z posledního maturitního cyklu.

„Soubory vzorových úloh a zadání budou předmětoví koordinátoři CERMATu pravidelně aktualizovat. Nejširší veřejnost bude mít i nadále k dispozici vždy poslední dvě sady testů, zadání a klíčů správných řešení tak, jak budou administrovány na školách v rámci jarních a podzimních zkušebních termínů,“ ujistil Jiří Zíka.