NOVÁ MATURITA

HLAVNÍ MENU
Nová Maturita Twitter Nová Maturita Google+ Nová Maturita Facebook

Zahájení zpřístupňování pracovních listů z českého jazyka a literatury

30.06.2009

CERMAT dnešním dnem zahájil postupné zpřístupňování pracovních listů ve smyslu § 6, odstavce (5) prováděcí vyhlášky k zákonu č. 561/2004 Sb. v platném znění.
 
Uvedené ustanovení ukládá CERMATu tuto povinnost do 30. září 2009. Oprávnění uživatelé však najdou již dnes v informačním systému CERTIS desítky pracovních listů k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury. Databáze bude postupně doplňována, první doplnění proběhne na přelomu července a srpna. Počet pracovních listů v databázi tak stoupne řádově na stovky. Další doplnění proběhne v závěru srpna.
 
S pracovními listy v databázi lze zacházet pouze v souladu s informacemi obsaženými v metodických materiálech CERMATu. Je možné je upravovat pouze pro potřeby přípravy maturitní zkoušky ve smyslu zákona a prováděcí vyhlášky. Pracovní listy podléhají zákonným ustanovením na ochranu autorských práv a nejsou určeny pro metodické účely a nesmí být využity pro účely komerční.
Obsah pracovních listů nelze poskytovat žákům! Byla by tím významným způsobem ohrožena objektivita vlastní maturitní zkoušky.
 
Pracovní listy naleznete po přihlášení do informačního systému CERTIS v sekci "Knihovna obecná" v levém menu.

Email s tímto textem obdržely dnes všechny střední školy.